Koristamine

Iganädalaste koristustööde nimekiri

Bokside ning magamistubade igapäevase korrashoiu eest vastutavad ühiselamu elanikud. Kõige parem viis koristustööde ära jagamiseks on teha koristusgraafik kas iga elaniku jaoks eraldi või tubade kaupa. Igaüks koristagu enda järel tekitatud segadus ise, mitte lootku sellele, et keegi teine seda tema eest teeb. Üürnikega kes ei järgi heakorrareegleid ning ei korista enda järel, lõpetame lepingu.

Põhilisi pesuvahendeid ning -tarvikuid on ka võimalik laenutada valvelaua töötaja käest.

 

  • MAGAMISTUBADE KORISTUS: pühkige lapiga puhtaks kirjutuslauad ning aknalauad, eemaldage niiske lapiga sõrmejäljed kapiustelt, toaukselt ning lambilülititelt, puhastage aken seestpoolt
  • PÕRANDATE KORISTUS: puhastage põrand harja ja/või tolmuimeja abiga tolmust (ka voodi alt), vajadusel peske niiske lapi ning pesuvahendiga.
  • VANNITOA JA TUALETTRUUMI KORISTUS: puhastage kraanikauss pesuvahendiga, puhastage peegel klaasipesuvahendi ning puhta lapi või salvrätiga, peske duši põrand pesuvahendiga, eemaldage peale duši all käimist trapist juuksekarvad (muidu tekib ummistus), pühkige duši seinad veepritsme jälgedest puhtaks, puhastage WC potti regulaarselt harja ning pesuvahendiga.
  • KÖÖGI KORISTUS: puhastage kraanikauss pesuvahendiga, ärge unustage peale sööki oma nõusid pesta, pühkige puhtaks köögikappide pealsed, uksed ning köögilaud, koristada tuleb ka köögikapid ja -sahtlid.
    ÄRGE VISAKE TOIDUJÄÄKE KRAANIKAUSSI, SEE UMMISTAB TORUD (selle vältimiseks tasub osta äravoolusõel)
    Visake külmkapist välja vanaks läinud toit ning puhastage külmiku riiulid. Sügavkülm tuleb regulaarselt sulatada jääst kohe kui jää on kogunenud.
  • PRÜGIKASTI(DE) TÜHJENDAMINE: see, kelle prügi oli viimane, mis prügikasti täitis, peaks prügikoti välja viima. Meie ühiselamutes sorteeritakse prügi eraldi kategooriatesse - tavaprügi, paber ja papp, biojäätmed, klaastaara ning plastikpakendid. Mõlema ühiselamu juures on konteinerid prügi sorteerimiseks.